Oferujemy zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej:
1. Peelingi lekarskie - zabiegi złuszczające przy użyciu preparatów chemicznych o różnej głębokości złuszczania. Wyróżniamy peelingi powierzchowne, średnio głębokie i głębokie. Lekarz dostosowuje głębokość złuszczania do istniejących problemów skórnych oraz typu skóry.

peeleng4Peelingi obecnie są pomocne w terapii takich stanów jak:
• fotostarzenie
• zmarszczki
• przebarwienia
• zaburzenia keratotyczne
• zaburzenia trofiki skóry, odwodnienie

2. Zabiegi przeciwzmarszczkowe:
Botulinum toxin - polega na miejscowym wstrzyknięciu toksyny botulinowej w mięśnie znajdujące się w przykurczu, co powoduje relaksację i złagodnienie zmarszczek w miejscu podania. Preparat likwiduje zmarszczki na skórze ciała między brwiami i w kącikach oczu, "kurze łapki". To prosta, niechirurgiczna metoda wygładzania zmarszczek pod warunkiem wykonania go przez doświadczonego lekarza. Efekt zabiegu utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Skóra jest wypoczęta, gładka, a zmarszczki nie są tak głębokie jak przed zabiegiem.
www.nova-vita.plWypełnianie kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy jest nowoczesnym biodegradowalnym preparatem używanym obecnie powszechnie do wypełniania zmarszczek. Stosowany z powodzeniem od 10 lat w okulistyce w leczeniu zmian związanych ze starzeniem się skóry. Kwas hialuronowy stosowany jest w formie stabilizowanej do wypełniania tkanek oraz w formie niestabilizowanej jako preparat do mezoterapii, czyli zabiegów odżywiających i nawilżających skórę.
Modelowanie, nawilżanie ust - zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym celem poprawy konturu i objętości.
• Mezoterapia - polega na bezpośrednim wstrzyknięciu substancji leczniczych, witamin, kwasu hialuronowego w skórę w celu poprawy jej kondycji. Metoda stosowana jest dla poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, a także w terapii cellulitu, rozstępów oraz w profilaktyce łysienia.
Mikrodermabrazja - jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka. Usuwając martwe warstwy naskórka, poprawiany jest wygląd poprzez lepsze dotlenienie i odżywianie. Zabieg jest bezbolesny i możliwy do przeprowadzenia o każdej porze roku.
Terapie przebarwień skórnych – obejmują badanie, a następnie dobór odpowiednich technik leczniczych takich jak peelingi złożone, terapie hormonalne oraz leczenie preparatami do użytku domowego.